Esensja Aestetic Clinic & SPA

Witamina A – przyjaźń na zawsze

Ok, umówmy się – skoro czytasz tego bloga – interesujesz się pielęgnacją. Najprawdopodobniej znasz się już na podstawowych rozwiązaniach w kwestii pielęgnacji skóry. Wśród wielu możliwości (i produktów) dostępnych na rynku wybierasz te, które wydają Ci się najodpowiedniejsze, by pomóc swojej skórze wyglądać jak najlepiej. Ale czy wiesz, że w całym tym kosmetycznym szumie istnieje kilka składników odżywczych, których skóra NAPRAWDĘ potrzebuje, by zdrowo egzystować?

Witamina A jest jedną z nich.

I niezależnie od tego, czy wchłaniasz ją z diety, czy z kremu – właściwości ochronne i odżywcze witaminy A – pomagają utrzymać Twoją skórę zdrową, jędrną i promienną.

Zacznijmy od początku.

Pochodne witaminy A znane są jako retinoidy (występujące w żywności pochodzenia zwierzęcego) i karotenoidy (występujące w żywności pochodzenia roślinnego). Witamina A jest niezbędna dla zdrowia nie tylko Twojej skóry (ważny element produkcji enzymów, które budują kolagen), ale także Twojego wzroku, Twojej odporności i dodatkowo jest ważnym przeciwutleniaczem.

Nie wszystkie pochodne witaminy A są równe.

Każda firma zajmująca się pielęgnacją skóry, która deklaruje likwidację zmarszczek, poprawę kolorytu i pigmentacji skóry, a nawet oczyszczenie jej z trądziku, będzie (lub powinna) posiadać jakąś formę witaminy A zawartej w składzie.
Wybór odpowiedniej pochodnej witaminy A dla Twojej skóry może być mylący, ponieważ nie wszystkie pochodne witaminy A dla skóry są równe.

Istnieje wiele możliwości wyboru, a firmy zajmujące się pielęgnacją skóry nie zawsze wybierają te najbardziej efektywne. Warto korzystać z usług i doradztwa profesjonalistów, ponieważ często wydajemy pieniądze na zabiegi czy kosmetyki, które sumarycznie nie przyniosą nam nic poza pozornym nawilżeniem.

Jednym z takich zabiegów, który działa wyjątkowo skutecznie jest Witamina A – zabieg regenerujący dla skóry dojrzałej , który wykonywany jest na profesjonalnych kosmetykach firmy KLAPP, gdzie stężenie retinolu i jego jakość przekładają się na piękny efekt pozabiegowy.

Szaleństwo Geniusza.

W latach 60. ubiegłego wieku przyszły geniusz (choć czasami pozbawiony skrupułów) dermatolog dr Albert Kligman M.D. – rozpoczął eksperymentowanie z formą witaminy A (obecnie znanej jako tretinoina) jako miejscowe zastosowanie w leczeniu trądziku.W trakcie eksperymentów Dr Kligman zaczął zauważać, że jego pacjenci z trądzikiem mieli mniej widocznych linii zmarszczek w porównaniu z innymi pacjentami i tak narodził się patent na Retin-A jako lekarstwo na wszystko dla wielu niepożądanych stanów skóry.

Witamina A nikogo nie dyskryminuje.

Niezależnie od problemów skórnych witamina A odgrywa ważną rolę w ecosystemie pielęgnacji skóry. Trądzik, zmarszczki, przebarwienia można leczyć z doskonałymi wynikami. W rzeczywistości – ten sprytny składnik odżywczy może komunikować się z uszkodzonymi komórkami, aby pomóc im ponownie normalnie funkcjonować. Jest to często określane mianem naprawy DNA. Przy odpowiedniej kuracji na bazie witaminy A – Twoja skóra będzie miała znacznie lepszą rotację komórek, a niezbędne enzymy do syntezy kolagenu zostaną włączone.

Zaprzyjaźnij się z witaminą A i pozwój swojej skórze na pełną odbudowę!

Pozdrawiam Was Jesiennie.

Esensja.

0 Comments