Esensja Aestetic Clinic & SPA

Opalaj się szybko, pięknie i BEZPIECZNIE!

Osobiście znam niewiele osób, które nie lubią na sobie (w trakcie lata), skóry o zdrowym, muśniętym słońcem kolorze. Prawie każdy chce pochwalić się piękną opalenizną, która maskuje niedoskonałości ciała i pięknie kontrastuje z letnimi ubraniami.

Niestety, opalanie wiąże się z wieloma zagrożeniami, w tym z rakiem skóry. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet gdy aplikujemy na siebie kremy z filtrem UV, opalanie nie jest pozbawione ryzyka. Na szczęście możesz je zmniejszyć do minimum i przyspieszyć całą procedurę opalania. W dzisiejszym wpisie podpowiem jak szybciej uzyskać opaleniznę i jakie środki ostrożności zachować, aby cały proces przebiegał bezpiecznie.

Jak szybciej uzyskać opaleniznę?

Oto 10 sposobów na szybsze opalanie się, aby uniknąć długotrwałego nasłonecznienia:

 1. Używaj filtrów przeciwsłonecznych o SPF 30. Zawsze noś filtry przeciwsłoneczne o szerokim spektrum ochrony przed promieniowaniem UV co najmniej 30 SPF . Nigdy nie używaj olejku do opalania, który nie zawiera ochrony przeciwsłonecznej. Zastosuj krem ​​przeciwsłoneczny w ciągu 20 minut od wyjścia na słońce. SPF o wartości 30 jest wystarczająco silny, aby blokować promienie UVA i UVB, ale nie jest tak silny, aby zablokować opalanie.
 1. Często zmieniaj pozycję. Pomoże to uniknąć poparzenia jednej części ciała.
 1. Jedz pokarmy zawierające Beta Karoten . Pokarmy takie jak marchew, słodkie ziemniaki i jarmuż mogą pomóc Ci się opalić bez poparzeń. Badania wciąż trwają, ale już teraz niektóre z nich pokazują, że beta karoten może pomóc zmniejszyć wrażliwość na słońce u osób z chorobami światłoczułymi.
 1. Spróbuj użyć olejów z naturalnie występującym SPF. Chociaż nie powinny one zastępować zwykłego kremu z filtrem przeciwsłonecznym, niektóre oleje, takie jak awokado, kokos , malina i marchewka, mogą być stosowane w celu uzyskania dodatkowej dawki nawilżenia i ochrony SPF.
 1. Nie przebywaj na zewnątrz dłużej, niż skóra wytwarza w ciele melaninę. Melanina jest pigmentem odpowiedzialnym za opalanie. Każdy ma punkt graniczny wytwarzania się melaniny, który zwykle wynosi od 2 do 3 godzin. Po upływie tego czasu Twoja skóra nie stanie się ciemniejsza w określonym dniu. Jeśli przekroczysz ten próg – narazisz skórę na niebezpieczeństwo.
 1. Jedz pokarmy bogate w likopen. Przykładowe pokarmy to pomidory, guawa czy arbuz. Badania wykazały, że likopen pomaga naturalnie chronić skórę przed promieniami UV.
 2. Wybierz mądrze czas opalania . Jeśli Twoim celem jest szybkie opalanie się, słońce zazwyczaj świeci najsilniej od południa do 15:00. Pamiętaj jednak, że chociaż słońce jest najsilniejsze w tym czasie,  analogicznie wyrządzi największe szkody z powodu siły promieni, i prawdopodobnie zwiększy ryzyko raka skóry z powodu nadmiernej ekspozycji. Jeśli masz wyjątkowo jasną skórę, najlepiej opalaj się rano lub po 15, aby uniknąć poparzenia.
 3. Rozważ noszenie topu bez ramiączek. Pomoże Ci to uzyskać równomierną opaleniznę bez żadnych linii.
 4. Poszukiwania cienia. Robienie przerw w opalaniu sprawi, że unikniesz poparzenia, a skóra i tak ładnie się opali.
 5. Przygotuj się przed opalaniem. Przygotowanie skóry przed wyjściem na zewnątrz może przedłużyć opaleniznę. Spróbuj złuszczać skórę przed opalaniem. Skóra, która nie została złuszczona, szybciej straci swój pigment. Stosowanie żelu aloesowego po opalaniu może również pomóc w utrzymaniu opalenizny na dłużej.

Ryzyko wynikające z opalania

Opalanie może być przyjemne, a także poprawia nastrój. To dzięki doładowaniu witaminy D. Jednak pomimo tego – nadal wiąże się z ryzykiem, zwłaszcza jeśli zrezygnujesz z ochrony przeciwsłonecznej. Najczęstsze powikłania wynikające z nieodpowiedzialnego opalania to:

 • Czerniak
 • Odwodnienie
 • Oparzenie słoneczne
 • Wysypka
 • Przedwczesne starzenie się skóry
 • Uszkodzenie oczu
 • Uszkodzenie układu odpornościowego

Co decyduje o Twoim kolorze opalenizny?

Każda osoba jest wyjątkowa, jeśli chodzi o to, jaki kolor uzyska po ekspozycji na słońce. Niektórzy opalają się niemal natychmiast, a niektórzy prawie wcale. Wynika to głównie z ilości melaniny.

Ludzie o jaśniejszej skórze, mają mniej melaniny i mogą opalać się na czerwono. Ludzie o ciemniejszej skórze mają więcej melaniny i ich skóra uzyskuje piękny, brązowy kolor. Jednak osoby o ciemnej karnacji nadal są narażeni zarówno na poparzenia słoneczne, jak i raka

Czy można opalić się szybciej i bez ryzyka?

Oczywiście! Na szczęście istnieje szybki sposób niezależnie od karnacji na uzyskanie pięknej, równomiernej i bezpiecznej opalenizny – i jest to opalanie natryskowe. W Esensji dostępna jest metoda SunFX – usługa odpowiednia dla wszystkich, także tych, którzy pragną cieszyć się zdrową opalenizną i źle reagują na promieniowanie UV, np. osób z jasnym fototypem i alergiami.

Sam zabieg opalania jest przyjemny i niezwykle higieniczny- wykonywany jest na stojąco, w specjalnej kabinie SunFX za pomocą precyzyjnego urządzenia. Odcień opalenizny dobierany jest indywidualnie do karnacji klienta, zaś preparaty używane do zabiegu są bezwonne, nie zawierają alkoholu, perfum ani konserwantów, dlatego usługa proponowana jest także kobietom w ciąży oraz osobom z wrażliwą skórą czy bielactwem. SunFX Pro Tower to najbardziej popularne urządzenie do opalania natryskowego na rynku!

To jedyny tak precyzyjny sprzęt gwarantujący piękną, naturalną i idealnie równomierną opaleniznę, bez ryzyka smug i zacieków.

Jak widzicie opalanie nie musi być ani straszne, ani niebezpieczne – mądrze dobierajcie czas, metody i sposób ochrony, a Wasza skóra odpłaci Wam pięknym, słonecznym kolorem i blaskiem!

0 Comments