Esensja Aestetic Clinic & SPA

Dermokosmetyki: Szczęśliwy związek zdrowia i piękna!

Doświadczeni konsumenci coraz częściej sięgają po Dermokosmetyki, aby czerpać jak najwięcej korzyści z ich właściwości medyczno-pielęgnacyjnych. CHROŃ, NAWILŻAJ, POPRAWIAJ – to podstawowe funkcje tej wysokowydajnej pielęgnacji skóry, złożonej z aktywnych składników, których efektywność została udowodniona naukowo. Kiedy i dlaczego warto sięgnąć po Dermokosmetyki? Poniżej opisuję to, co musisz wiedzieć na temat trendu pielęgnacyjnego, który z pewnością zostanie z Tobą na dłużej.

Skóra wrażliwa

Skóry atopowe i reagujące są najbardziej związane z Dermokosmetykami. Zawarte w nich składniki lecznicze są niezbędne do przywrócenia naturalnej bariery skóry i wzmocnienia jej przed agresywnymi czynnikami takimi jak: stres, zanieczyszczenia i promienie UV. Skóra wrażliwa jest bardzo często sucha, a swędzenie jest jedną z powszechnych jej niedogodności. Wybieraj w swojej pielęgnacji ultra-łagodne, hipoalergiczne, bezalkoholowe i bezzapachowe produkty. Aby złagodzić stany zapalne, poszukaj formuł opartych na ceramidach lub kwasach tłuszczowych, które mają doskonałą funkcję ochronną. Uzupełnij swoją pielęgnację ciała kosmetykami polecanymi przez specjalistów. Taką linię wprowadzamy właśnie do naszej oferty i jest nią linia Lactobionic Therapy MD firmy Arkana. Terapia na bazie produktów tej linii jest regenerująco-łagodząca i stworzona dla różnorodnych potrzeb skóry wrażliwej. Zawarty w kosmetykach wysoko stężony kwas laktobionowy wraz z witaminami A i C działają wielokierunkowo zapewniając intensywną i kompleksową pielęgnację skóry wrażliwej, naczyniowej, podrażnionej po zabiegach estetycznych i kuracjach dermatologicznych. 

Kolejną serią dedykowaną dla skóry nadreaktywnej i z zaburzoną barierą lipidową jest seria Cannabis Therapy MD. Niech nazwa Was nie zmyli – jest to całkowicie profesjonalna i LEGALNA BIOterapia z konopi 😉

Trzypoziomowa terapia naprawcza składa się z: naturalnego oczyszczenia, likwidacji objawów reakcji zapalnej oraz naprawy bariery ochronnej skóry. Dzięki wielowarstwowym sferom substancja jest stabilna i stopniowo uwalniana w skórze przez cały dzień. Kluczową rolę w linii Cannabis Therapy MD odgrywają trzy składniki kannabidiol (CBD – formuła dostępna tylko w Arkana), olej konopny i makowy. 

Skóra dojrzała 

Im bardziej zbliżamy się do trzydziestki tym bardziej metabolizm spowalnia i zachodzą w nas zmiany hormonalne – co prowadzi do zmniejszenia produkcji kolagenu, utraty elastyczności skóry i pojawienia się plam barwnikowych. Wysoka koncentracja składników aktywnych w produktach Dermokosmetycznych oraz ich sprawdzona skuteczność, czynią z nich cennych sojuszników w walce ze starzeniem się skóry. Zastosowane w tych produktach cząsteczki przeciwstarzeniowe to retinol, antyoksydanty, witamina A i kwas hialuronowy, peptyd, który wyjątkowo dobrze wypełnia zmarszczki i drobne linie. 

Idealną serią z kosmetyków Arkana jest Neuro GABA & NANA – terapia z efektem bankietowym natychmiastowo liftująca skórę. Perfekcyjna w działaniu linia, stworzona na bazie substancji aktywnych – neurotransmiterów GABA i NANA. Precyzyjnie dopasowany przez ekspertów Arkana skład zapewnia kompleksowe korzyści – wygładzenie zmarszczek, poprawę napięcia oraz błyskawiczne nawilżenie i wypełnienie skóry. Doskonałe efekty potęguje obecność kwasu hialuronowego – wysoko i niskocząsteczkowego. Oferta na bazie tej serii również będzie dostępna niedługo w naszej Klinice.

Większość z nas kupuje nowe produkty do pielęgnacji skóry pod wpływem impulsu. Albo oglądaliśmy reklamę, która twierdzi, że dany produkt pomoże nam złagodzić wszystkie dolegliwości skórne i cofnąć zegar, albo dostałyśmy złotą radę od przyjaciółki. Zapominamy jednak, że nasza skóra jest wyjątkowa i że każdy z nas potrzebuje dopasowanej pielęgnacji skóry. Produkty dermatologiczne łączą w sobie kosmetyki i leki, koncentrując się na problemach skórnych i leczeniu schorzeń skóry o charakterze powierzchownym takich jak: trądzik, zmarszczki i zaczerwienienia.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ DERMOKOSMETYKI?

Dermokosmetyki przechodzą w swojej produkcji różne etapy i są testowane klinicznie przed wprowadzeniem na rynek. Często zawierają one większą zawartość kluczowych składników, co przekłada się na lepszą wydajność i zdrowszą skórę. Produkty te zostały starannie wyselekcjonowane dla Ciebie, zostały opracowane przez dermatologów i mają poparcie w badaniach naukowych dzięki czemu są bardzo skuteczne. 

Naprawdę potrzebujesz lepszej rekomendacji?

Już niedługo w naszej ofercie znajdą się zabiegi oraz produkty do domowego użytku z cudownej linii dermokosmetyków – Arkana. 

Śledźcie pilnie naszego facebooka, aby nie przegapić żadnej nowości oraz promocji 🙂

Miłego weekendu!

Wasza Esensja

#beautyblog #EsensjaBlog #EsensjowyBlog #Dermokosmetyki #Arkana #MedycynaEstetyczna #Klinika #Uroda #Beauty #Zdrowie #Pielęgnacja #PięknaSkóra #ZawszeMłoda

0 Comments