Esensja Aestetic Clinic & SPA

Bye Bye Cellulit!

Algi owinięte wokół ciała, anticellulitowy olejek lub 10-dniowe serum…. Bądźmy szczere – wszystkie te kosztowne, magiczne sposoby, które mają pozbyć się cellulitu w ciągu nocy po prostu nie działają. Prawie nie ma kobiety, która mogłaby pochwalić się gładką i równą skórą na udach. Większość z nas chodzi z pomarańczową skórką, bo czy wiesz, że aż 80% wszystkich kobiet cierpi na cellulit?

Cóż, przynajmniej dobrze wiedzieć, że nie jesteś sama.

Czym jest cellulit?

Po pierwsze, cellulit nie jest chorobą.Termin ten opisuje raczej tkankę tłuszczową pod skórą, która zazwyczaj występuje w obrębie ud i pośladków. To głównie kobiety cierpią z powodu cellulitu.  DLACZEGO

Ponieważ mają one cieńszą skórę w porównaniu z mężczyznami. U mężczyzn komórki tłuszczowe i włókna kolagenowe przeplatają się w siatko-podobną strukturę tkanki podskórnej. U kobiet tkanka podskórna jest słabsza i w związku z tym komórki tłuszczowe mogą powstawać na powierzchni, przechodząc między włóknami kolagenowymi. I to jest to, co postrzegamy jako nierówną „skórkę pomarańczową”.

Jednak również mężczyźni mogą wykazywać oznaki cellulitu –  gdy cierpią na brak androgenów czyli męskich hormonów płciowych.

Przyczyny cellulitu

Kogo lub co należy winić za skórkę pomarańczową oprócz wspomnianej już słabszej tkanki łącznej?

Predyspozycje genetyczne:Niestety te nieatrakcyjne grudki pod skórą są dziedziczne. Jeśli Twoja mama zmaga lub zmagała się z cellulitem, bardzo prawdopodobne jest, że również Ty go doświadczysz.

Hormony:Czujesz się jak chodząca pomarańcza tuż przed miesiączką? Może to być spowodowane zmianami w równowadze hormonalnej. Ponadto czy wiesz, że również tabletki antykoncepcyjne mogą wspomagać powstawanie cellulitu na udach i pośladkach?

Niezdrowy styl życia:Alkohol, papierosy i stres mają negatywny wpływ na organizm. Niezdrowe wybory żywieniowe sprzyjają powstawaniu cellulitu, ponieważ nadmiar tkanki tłuszczowej często odkłada się w zagrożonych strefach, takich jak uda.

Wskazówki żywieniowe w celu zmniejszenia cellulitu

Zdrowa, zbilansowana dieta jest nie tylko świetną metodą pozbycia się kilku kilogramów, ale także zminimalizowania pomarańczowej skórki. Tak naprawdę korzysta z niej całe ciało. Duże komórki tłuszczowe w obrębie ud i pośladków nie tylko drażnią, ale także uciskają naczynia krwionośne, co w konsekwencji powoduje, że przepływ krwi w całym organizmie jest utrudniony, metabolizm spowalnia, i zaburza się drenaż limfatyczny. To z kolei sprawia, że skóra jest mniej napięta, a paskudne pomarańczowe grudki stają się jeszcze bardziej widoczne.

Co zatem należy zrobić?

  1. Pobudzaj swój metabolizm! Zrezygnuj z fast foodów, a także tłustych potraw, alkoholu i cukru. Wszystkie te produkty są najlepszymi przyjaciółmi cellulitu i sprzyjają jego rozwojowi. Dodatkowo, wszystkie te składniki mogą prowadzić do nadwagi.
  2. Pij odpowiednią ilość płynów, takich jak woda lub niesłodzona herbata (spróbuj herbaty zielonej lub z pokrzywy) w ciągu dnia. Pomaga to organizmowi transportować niezbędne składniki odżywcze do jego komórek i eliminować produkty przemiany materii.
  3. Niskosodowe odżywianie: Czy wiesz, że żywność bogata w sól prowadzi do zatrzymywania płynów w organizmie? To w konsekwencji powoduje, że cellulit jest jeszcze bardziej widoczny
  4. Żywność bogata w potas: Szukaj produktów takich jak morele, banany, ziemniaki, imbir i karczochy. Mają jedną wspólną cechę – zawierają dużo potasu. Ten ważny minerał pomaga w transporcie tlenu i składników odżywczych do komórek. Ponadto potas sprzyja również wydalaniu z organizmu produktów przemiany materii, a komórki dzięki temu zostają odbudowane i zregenerowane. Również orzechy z wysoką zawartością witaminy E są doskonałe dla Twojej skóry. Pamiętaj jednak, że orzechy zawierają również dużo tłuszczów, co sprzyja przyrostowi masy ciała. Wystarczy garstka dziennie.
  5. Witamina C: Papryka i kiwi są bogate w witaminę C, która wspomaga produkcję kolagenu w organizmie. A kolagen jest odpowiedzialny za gładką i równą skórę.
  6. Działaj. Dosłownie. Jeśli naprawdę chcesz stracić na wadze, a także pozbyć się cellulitu, musisz się ruszać. Wzmacniaj mięśnie pośladków i ud, aby zredukować komórki tłuszczowe w tych miejscach i wzmocnić tkankę łączną.

Czy da się szybciej i lepiej?

Na szczęście tak! I właśnie po to powstał ten artykuł – aby Ci pomóc w tej nierównej walce rozkładając siły na Twoją korzyść.

Możesz skorzystać z wielu naprawdę skutecznych #EsensjowychZabiegów, które w stosunkowo szybkim czasie i bez ogromnego wysiłku z Twojej strony – pozwolą cieszyć się gładszą i pozbawioną cellulitu skórą.

Nasza oferta na ciało zawiera co najmniej kilka takich metod, z czego jedna z najbardziej skutecznych i rekomendowanych to seria zabiegów na spektakularnym urządzeniu ICOONE.

To jednak nie koniec!

Już zaraz w naszej ofercie pojawi się nowy zabieg, który moim skromnym zdaniem odmieni oblicze walki z cellulitem. Jest to zabieg unikalny, a efekty, które do tej pory zobaczyłyśmy u Klientek wprawiły nas w niemałe osłupienie.

Zestaw preparatów z tego superskutecznego programu antycellulitowego pozwala na szybkie rozwiązanie problemów związanych z cellulitem oraz lokalnymi depozytami tłuszczu w każdym etapie, ponieważ dobiera się je odpowiednio pod indywidualnego klienta.

Zabieg ten nazwałyśmy HOT PERFECT SLIM i uwierzcie mi – już niedługo będzie o nim głośno w całym mieście!

Jeżeli interesują Was szczegóły zabiegu lub macie ochotę już zapisać się w kolejce – zachęcam do kontaktu poprzez naszego facebookowego Messengera lub telefonicznie. Jeżeli macie do nas po drodze – zapraszamy również do naszej Kliniki na ulicę Elektryczną 1A w Głogowie.

Tego lata na plażach pokazujemy tyłki!

Bez kompleksów i cellulitu 😉

Wasza Esensja

0 Comments