Esensja Aestetic Clinic & SPA

Trądzik? To nie dla mnie!

Czy nastoletnie lata masz dawno za sobą, a mimo tego nadal zmagasz się z nawracającym trądzikiem? Jeśli tak to wiedz, że nie jesteś jedyna. Miliony ludzi w wieku 20, 30 a nawet 40 lat nadal walczy z pryszczami i wypryskami. A wiadomo, że jeżeli trądzik pojawia się u osoby dorosłej staje się jeszcze bardziej upierdliwy i trudny do usunięcia niż na młodej skórze.

FRUSTRUJĄCY TRĄDZIK

Jeżeli jesteś osobą, która zmaga się z trądzikiem, to wiesz jakie może być to frustrujące. Pewnie próbowałaś już wszystkiego – od tabletek, balsamów przez antybiotyki po magię i wróżki. I chociaż niektóre metody przez jakiś czas przynosiły efekty, to niestety trądzik zawsze wracał, prawda? Zaburzone poczucie własnej wartości i brak chęci do wychodzenia do nowych ludzi skutecznie potrafi zatruć życie. A przecież wcale nie musisz się tak męczyć!

Jeżeli do tej pory nic nie działało – nie powinnaś winić wyłącznie siebie. Trądzik w dużej mierze jest chorobą genetyczną. Oprócz tego jest wywoływany przez hormony, stres, złą dietę i inne czynniki związane ze stylem życia.

DLACZEGO NIC NIE DZIAŁA?

Większość ludzi leczy trądzik kremami, antybiotykami lub lekami miejscowymi. Potrafią zażywać je przez lata! Ale jeżeli wypróbowałaś wszystkie znane Ci metody z niewielkim powodzeniem, a to i tak nie przyniosło efektu to najprawdopodobniej powodem jest fakt, że na każdego działa co innego. Często leki przepisywane na trądzik działają na co trzecią czy piątą osobę!

Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. U osoby dorosłej istnieje możliwość całkowitego usunięcia i kontrolowania trądziku. Są sposoby, które pozwalają pozbyć się jego efektów, nawet jeżeli wcześniej nic nie zadziałało. Z naturalnych sposobów podam Ci trzy, które na pewno pomogą w walce z trądzikiem, jeżeli sumiennie będziesz je stosować, a na koniec przejdziemy do cudownych metod opartych na zaawansowanej technologii kosmetycznej, które w relatywnie szybki, a na pewno skuteczny sposób pomogą Ci pozbyć się problemu.

WITAMINA A

Trądzik jest chorobą genetyczną, która przyspiesza rotację komórek w skórze (proces zwany hiperkeratozą retencyjną). Skóra podatna na trądzik zrzuca do pięciu razy więcej martwych komórek skóry niż normalnie. I to właśnie te martwe komórki skóry zaczynają się gromadzić i zatykają pory. Jakby tego było mało – warstwy martwej skóry reagują z bakteriami na skórze i tworzą lepką warstwę, która rozwija się pod nią. W ten sposób powstaje tzw. mikrokomedon. Jest to początek trądzikowego wybuchu.

Czyli wychodzi na to, że gdy spowolnisz proces rotacji – pomożesz powstrzymać zapychanie się nadmiaru martwych komórek skóry. I w tym właśnie może pomóc witamina A – hamując proces zbyt częstej wymiany komórek i przeciwdziałając zatykająco na pory. Jest to również przeciwutleniacz, który działa jak naturalny środek przeciwzapalny, dzięki czemu może pomóc zmniejszyć zaczerwienienie i obrzęk. Ponieważ trudno jest uzyskać dawkę leczniczą witaminy A poprzez samą dietę, najlepiej jest przyjąć ją w formie sprawdzonego suplementu.

CYNK

Cynk jest ważną częścią składową układu odpornościowego, ale ten niezbędny minerał działa cuda również na rzecz łagodzenia uporczywego trądziku. Cynk jest skutecznym naturalnym środkiem przeciwzapalnym i antybakteryjnym, który chroni skórę przed szkodliwymi bakteriami. Rozbija również substancję chemiczną, która powoduje produkcję łoju, gdy organizm jest zestresowany. Jeżeli masz tendencję do nasilenia się objawów trądziku właśnie podczas wzmożonego stresu – Cynk jest dla Ciebie.

OMEGA 3

Olej rybny Omega-3 jest bogaty w związki znane jako niezbędne kwasy tłuszczowe, które są doskonałe dla zdrowia Twojej skóry. Działają jak naturalne środki przeciwzapalne, które pomagają łagodzić stany zapalne wywołane nadmiarem sebum i bakterii. Co więcej – zwalczają również działanie PGE2 i LTB4 – środków zapalnych, które wywołują wybuchy trądziku. Ryby, olej lniany i awokado są świetnym źródłem Omega-3. Jednak najwięcej korzyści dla skóry uzyskasz przyjmując je w formie sprawdzonego suplementu.

ZABIEGI KOSMETYCZNE

Chociaż leki czy kosmetyki drogeryjne i apteczne – same w sobie potrafią pomóc jedynie na chwilę, to bardzo skutecznym sposobem na rozjaśnienie i pozbycie się trądziku są zabiegi kliniczne takie jak np. Phyto deep peeling od Abyss, lub zabiegi na bazie kosmetyków renomowanej Rhonda Allison – firmy, która od ponad 30 lat jest liderem w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej. Produkty Rhonda Allison oparte są  na peptydach i naturalnych enzymach pozyskiwanych z roślin, nie posiadają szkodliwych związków chemicznych przez co są w 100% bezpieczne dla skóry.

Zabieg w Esensji mają na celu oczyszczenie skóry ze zrogowaciałego naskórka, nagromadzonych zastoin łojowych i zaskórników . Doskonale nadaje się dla cer szarych, tłustych, trądzikowych z trądzikiem pospolitym i grudkowym. W zabiegu zastosowano H2O2 – preparat zawierający nadtlenek wodoru, kwas salicylowy, kwas mlekowy, kwas glikolowy i olej sojowy, który udrażnia i rozpulchnia skórę przed oczyszczaniem ultradźwiękowym. Zabieg poprawia krążenie krwi i dotlenia skórę. Przy skórach grubych i łojotokowych dodatkowo stosuje się peeling enzymatyczny.

W Esensji przed każdym zabiegiem prowadzony jest wywiad z pacjentem. Omawiany jest przebieg zabiegu, jego działanie i skutki, częstotliwość zabiegów oraz pielęgnacja domowa. Zabiegi dobieramy indywidualnie w zależności od problemów skórnych, dzięki czemu masz pewność, że terapia na którą się zdecydujesz będzie dopasowana do Ciebie i skutecznie zadziała.

Mam nadzieję, że w trosce o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie zdecydujesz się na odpowiednią suplementację oraz odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczne. Każda zmiana wymaga pracy, ale zapewniam Cię – efekt pięknej, nieskazitelnie gładkiej skóry jest tego wart J

Dużo zdrówka weekendowo!

Wasza Esensja

0 Comments