Esensja Aestetic Clinic & SPA

Skuteczne sposoby na cienie pod oczami.

Wiele czynników może powodować, że nasze oczy staną się nabrzmiałe i opuchnięte. Najczęstsze z nich to brak snu, kac (podziękuj kolorowym szotom z weekendu) i alergie. Jednak bez względu na to co jest przyczyną – radzenie sobie z opuchniętymi oczami nie jest łatwą sprawą. Na szczęście istnieją sztuczki na ukrywanie i maskowanie opuchlizny, a także produkty i zabiegi mające na celu zniwelowanie tego problemu.

Co powoduje opuchliznę pod oczami?

Istnieje wiele przyczyn prowadzących do obrzęków. Jest to najczęściej spowodowane czynnikami stylu życia, takimi jak spożywanie nadmiaru soli, co powoduje zatrzymywanie wody, stres i niedospanie, sezonowe alergie lub alergie na kremy, których używamy. Opuchlizna pod oczami może również mieć podłoże genetyczne.

Jak pozbyć się opuchniętych oczu?

Jakich składników powinnaś szukać w aptece i drogeriach, aby zlikwidować lub zniwelować opuchliznę pod oczami? Najbardziej efektywne z nich to kofeina, kwas hialuronowy, algi morskie i plankton. Są to klasyczne składniki uspokajające opuchliznę oczu. Środki przeciwzapalne, takie jak ekstrakt z kasztanowca, to kolejna mniej oczywista, ale równie skuteczna opcja. Dodatkowo stosuj się do niżej wypisanych zaleceń:

Wykorzystaj mikromasaż i niskie temperatury. Delikatny masaż na urządzeniach specjalnie zaprojektowanych do leczenia okolic oczu ułatwia drenaż limfatyczny.

Daj sobie zastrzyk nawilżenia i odnowienia. W Esensji możesz znaleźć szereg zabiegów, które pomogą skutecznie pozbyć się efektu opuchniętych oczu. Jednym z nich, dający bankietowy, czyli natychmiastowy efekt jest GENEO+ który błyskawicznie poprawi wygląd Twojej skóry.

Błyskawiczna maseczka z namoczonych torebek z zieloną herbatą. Zielona herbata zawiera przeciwutleniające polifenole, które pomagają zmniejszyć stres oksydacyjny w tkance zapalnej, a kofeina z zielonej herbaty ma łagodzące obrzęki właściwości. Pamiętaj jednak o schłodzeniu torebek z herbatą przed aplikacją, ponieważ to jeszcze bardziej zmniejszy obrzęk tkanek.

Śpij na plecach z poduszką za szyją: Według dermatologów, taka pozycja znacznie poprawia drenaż limfatyczny i zmniejsza zatrzymanie wody w tkankach.

Zmień dietę. W miarę możliwości unikaj produktów mlecznych, przetworzonych produktów cukrowych, prostych węglowodanów i produktów o wysokiej zawartości sodu.

Pamiętaj, że używanie masek i płatków pod oczy, dodatkowo pozwoli Ci niwelować opuchliznę i uzyskać efekt promiennej cery.

0 Comments