Esensja Aestetic Clinic & SPA

Makijaż Permanentny

MAKIJAŻ PERMANENTNY

shutterstock_587093699_Easy-Resize.com

Potrzeba atrakcyjności towarzyszyła ludziom zawsze. Tak też powstał sposób na trwałe upiększenie twarzy. Jest to bezinwazyjna metoda trwale podkreślająca urodę. Dzięki temu, w sposób subtelny można wyrównać asymetrię brwi, podkreślić oczy, poprawić kontur ust i nadać im piękny kolor. Przez ostatnie lata techniki makijażu permanentnego uległy wielkim przemianom – stąd toporne, wręcz tatuażowe pigmentacje przeszły do historii i zostały zastąpione lekkimi, pudrowymi metodami. Makijaż jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie mają czasu wykonywać codziennie pełnego makijażu, lub mają problem z wyrysowaniem brwi czy kresek. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób aktywnych sportowo jak i po chemioterapii, podczas której wypadające brwi, włosy i rzęsy, zaburzają poczucie kobiecości.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Polega na wprowadzeniu w warstwę podstawową naskórka odpowiednio dobranego pigmentu oraz stopniowego wzmacniania koloru na zasadzie warstwowego nakładania barwnika. W zależności od preferencji klientki jesteśmy w stanie uzyskać od bardzo delikatnej, podkreślającej naturalnie piękny kształt brwi, oczu lub ust, po mocniejsze – aczkolwiek nadal naturalnie wyglądające pigmentacje. Do każdego makijażu używa się jednorazowych sterylnych igieł. Technika wykonywanego makijażu zawsze jest ustalana przed przystąpieniem do pigmentacji.

Po wykluczeniu przeciwwskazań i wypełnieniu formularza świadomej zgody na wykonanie makijażu permanentnego omawiana zostaje technika pigmentacji, wykonanie rysunku wstępnego, dobór odpowiedniego pigmentu oraz pigmentacja właściwa. Przed pigmentacją powiek i ust zostaje nałożony krem znieczulający na ok. 20min (w przypadku brwi stosujemy preparaty na otwarty naskórek). W zależności od progu bólu klientki zabieg jest bezbolesny lub umiarkowanie bolesny.

Urządzenie:

Mini Royal Liner – jedno z najbardziej precyzyjnych urządzeń do makijażu permanentnego niemieckiej generacji. Dzięki pracy igłami akupunkturowymi można osiągnąć efekt pięknych i nasyconych pigmentacji bez mocnego uszkodzenia skóry.

Pigmenty:

W zależności od obszaru pigmentacji, preferencji klientek, a także skóry pracujemy na kilku wiodących na rynku światowym jak i polskim firmach: Biopigments, Doreme, Hanami, Diva, Permablend

 

ODCZUCIA PO ZABIEGU

 

W trakcie gojenia wymaga się od klientki przede wszystkim cierpliwości. Makijaż permanentny to praca z przerwaniem ciągłości naskórka, zatem naturalnym procesem jest pojawienie się strupków pigmentacyjnych. Całkowite zejście strupków trwa ok. 5-10 dni. Przez kolejne 3-4 tygodnie pigment stabilizuje się w skórze, po czym wykonuje się czynności dopigmentowania czyli korektę (4-8tyg). Bezpośrednio po wykonaniu makijażu kolor jest mocny i wraz z procesem gojenia blednie ok. 20-40%

Czas utrzymywania się makijażu jest zależny zarówno od skóry klientki, wieku, zmian hormonalnych (tarczyca lub inne przewlekłe choroby) oraz dbania o makijaż i wynosi od 8 miesięcy do 3 lat. Wynika to z tego, że pigment stopniowo wchłania się w skórę, co jest związane z naturalnymi zmianami fizjologicznymi skóry. Wraz z biegiem czasu struktura skóry ulega zmianie podobnie jak rysy twarzy.W celu wydłużenia trwałości makijażu zaleca się regularne nakładanie na miejsca zapigmentowane filtrów UVA i UVB 50SP.

W związku z różnymi procesami biologicznymi, hormonalnymi, immunologicznymi zachodzącymi w skórze może się zdarzyć, że efekt końcowy będzie inny od zamierzonego. Wówczas po indywidualnych ustaleniach wykonywana jest dodatkowa korekta, bądź w przypadku całkowitego nie przyjęcia się makijażu klientka proszona jest o konsultację lekarską i aktualne wyniki badań.

 

ZALECENIA POZABIEGOWE

 • Po wykluczeniu przeciwwskazań (poniżej) zaleca się:
 • przez minimum 2 tygodnie przed nie poddawać się zabiegom złuszczającym
 • nie opalać się (minimum 2 tygodnie)
 • 24 h przed zabiegiem nie spożywać alkoholu, narkotyków, środków pobudzających, aspiryny oraz leków powodujących rozrzedzenie krwi  
 • w dniu zabiegu nie pijemy mocnej kawy
 • 3 dni przed i po zabiegu należy przyjmować Heviran 800mg (usta) w celu uniknięcia wystąpienia opryszczki
 • o wszystkich przyjmowanych lekach należy poinformować kosmetologa
 • unikać długotrwałego kontaktu z wodą
 • nie uprawiać sportów przez ok. 1 tydzień
 • unikać sauny, solarium, opalania do 4 tygodni
 • nie zdrapywać strupków pigmentacyjnych
 • nie stosować preparatów do gojenia innych niż zalecone przez kosmetologa, linergistkę

Wskazania

 • Chęć poprawy kształtu ust
 • Nadanie trwałego koloru
 • Brak czasu na codzienny makijaż
 • Zatuszowanie niedoskonałości oczu / ust / brwi
Cennik
Makijaż permanentny Brwi - od 800,00 PLN
Makijaż permanentny Oczu - od 300,00 PLN
Makijaż permanentny Ust - 850,00 PLN
Korekta po 4-8 tygodniach - GRATIS
Dodatkowa Korekta - 100,00-150,00 PLN

Odetchnij, zrelaksuj się i pozwól nam zadbać o Twoje naturalne piękno...