Esensja Aestetic Clinic & SPA

Jak pozbyć się rozstępów? Skutecznie!

Czym dokładnie są rozstępy?

Rozstęp jest to rodzaj blizny, która powstaje, gdy nasza skóra zbyt szybko rozciąga się lub kurczy. Ta nagła zmiana w elastyczności powoduje pęknięcia kolagenu i elastyny, które wzmacniają naszą skórę. W miarę jak skóra „wraca do siebie” – powstają rozstępy.

Nie każde ciało ma tendencję do powstawania rozstępów. Mają na to wpływ choćby wahania poziomu hormonów lub uwarunkowania genetyczne.

Największe prawdopodobieństwo powstawania rozstępów zachodzi gdy:

  • Ciało dojrzewa, rośnie, a skóra nie zawsze może za tym „nadgonić”
  • Podczas ciąży
  • W momencie gdy następuje szybka utrata masy ciała lub jej przyrost
  • W czasie gdy intensywnie trenujemy, a nasze ciało nabiera mięśni

Kiedy rozstępy pojawiają się po raz pierwszy, są one zazwyczaj czerwone, fioletowe, różowe, czerwonawobrązowe lub ciemnobrązowe, w zależności od koloru skóry. Wczesne rozstępy mogą być lekko wypukłe, a skóra w tym obszarze może swędzieć.

Wczesne rozstępy są obecnie możliwe do niemalże całkowitego usunięcia, dlatego warto obserwować swoje ciało i reagować natychmiast. Jednym ze skutecznych sposobów na pozbycie się niemalże całkowite świeżych rozstępów jest zabieg na produktach marki SPA Abyss – Phyto Peeling. Zabieg pozwala odbudować „nową skórę” i ekstremalnie wygładzić powstałe na niej rozstępy.

Z czasem kolor świeżych rozstępów zanika, a wąskie pasma „wtapiają się” w skórę. Stają się też blado białe i zaczynają uprzykrzać Ci życie.

Czy można pozbyć się rozstępów?

Tak jak wspominałam – co do świeżych rozstępów nie ma wątpliwości, że da się je praktycznie całkowicie zniwelować.  Ale oczywiście rozstępy – jak każda blizna – są trwałe. Na szczęście odpowiednie leczenie może sprawić, że staną się mniej widoczne. Leczenie może również pomóc w złagodzeniu świądu powstałego w okolicy rozstępu.

Ważne jest, aby zrozumieć, że żaden pojedynczy zabieg nie zdziała cudów – i wiele produktów kosmetycznych nie zadziała w ogóle.

Naukowcy zbadali wiele kremów, balsamów i żeli sprzedawanych w celu leczenia rozstępów. Chociaż żaden produkt nie pomógł „raz na zawsze” – a niektóre z nich wydają się nie pomagać wcale – naukowcy odkryli kilka pomocnych haków jak sobie z tym problemem poradzić.

Jeśli chcesz spróbować jednego z drogeryjnych czy nawet aptecznych kremów, balsamów lub żeli, aby być pewnym, że faktycznie zadziała zastosuj się do pewnych zaleceń:

  • Produkty niespecjalistyczne należy stosować wyłącznie na wczesnych rozstępach. Tego typu kuracja będzie miała bardzo niewielki wpływ na dojrzałe rozstępy.
  • Dokładnie wmasuj produkt w rozstępy. Poświęcenie czasu na delikatne wmasowanie produktu w skórę – może zwiększyć jego skuteczność.
  • Aplikuj produkt codziennie przez kilka tygodni i bądź cierpliwa. Jeśli zobaczysz rezultaty – to dopiero po takim czasie.

W badaniach, popularne domowe sposoby nie zadziałały. Naukowcy odkryli, że żaden z rozstępów nie wyblaknie, gdy wmasuje się w niego olej migdałowy, masło kakaowe, oliwę z oliwek lub witaminę E, tak popularne w kolorowych pismach.

Mit Samoopalacza – Podczas gdy opalanie może sprawić, że rozstępy będą bardziej zauważalne, samoopalacz może zakamuflować rozstępy – zarówno wczesne, jak i dojrzałe. Ale samoopalacz NIE POZBĘDZIE SIĘ rozstępów.

Jak radzą sobie profesjonaliści?

Jest kilka metod usuwania rozstępów – przez bolesne lasery, ultradźwięki, mikrodermabrazję, po zabiegi, które intensywnie złuszczają skórę i pomagają odbudować naskórek „na nowo” ze znacznie mniej widocznymi rozstępami. Jednym z takich zabiegów jest Phyto Peeling

Taki zabieg wykonujemy zawsze po wcześniejszej konsultacji z Klientką/Klientem. Mogą go wykonywać tylko certyfikowani kosmetolodzy z wykształceniem medycznym. Zabieg trwa trzy dni z rzędu, a potem jeszcze tydzień intensywnie złuszcza Twoją skórę. Następnie zapraszamy Cię do nas, gdzie wykonujemy zabieg wykańczający całą terapię, intensywnie oczyszczający i nawilżający. Efekty są – spektakularne.

Poniżej załączam kilka zdjęć zabiegu Phyto peeling abyście na własne oczy ujrzeli jego niesamowite działanie.

 

Zapisz się na konsultację, umów wizytę i ZAPOMNIJ O ROZSTĘPACH 🙂

Zdrowia!
Wasza Esensja.

0 Comments