Esensja Aestetic Clinic & SPA

Dziewczyny lubią (zdrowy) brąz!

Gdzie to słońce?

Byłoby cudownie, gdyby edukacja w zakresie ochrony przeciwsłonecznej dla wszystkich rozpoczynała się już w młodym wieku. Nauka efektywnego korzystania z cienia, stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i unikanie opalania to lekcje, które pomagają zachować bezpieczeństwo zarówno w dzieciństwie, jak i w późniejszym życiu. Niektórzy z nas jednak nie angażują się w program ochrony przeciwsłonecznej aż do momentu, w którym zauważą krytyczne zmiany na swojej skórze, albo nabiorą sporo świadomości w tym temacie.

Niestety, jestem jedną z tych osób.

Jako dziecko biegałam bez filtrów przeciwsłonecznych, a w liceum wymykałam się do solarium w celu nabrania atrakcyjnej opalenizny. Wiem – słabo.  Jednak kiedy z przyczyn zawodowych zaczęłam bardziej interesować się tematyką beauty, natrafiłam na amerykańską fundację – The Skin Cancer Foundation i właśnie stamtąd dowiedziałam się, jak bardzo niebezpieczne są solaria.

Okazuje się, że ponad 419 000 przypadków raka skóry w USA każdego roku wiąże się z opalaniem w solarium, a osoby, które po raz pierwszy korzystają z solarium przed 35 rokiem życia, zwiększają swoje ryzyko zachorowania na czerniaka o 75 procent. Zdałam sobie sprawę, że nadszedł czas, aby ochrona przeciwsłoneczna stała się moim priorytetem, a odstawienie nawet sporadycznych wizyt w solarium było oczywistym pierwszym krokiem do zrobienia.

Tęsknota za brązem

Oczywisty był również estetyczny rezultat rezygnacji z opalania – nie wyglądałam już na opaloną. Musiałam zaakceptować swój naturalny koloryt skóry, tęskniąc za lekkim brązem, ale na pocieszenie przypominałam sobie, że chronię się przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV) i rakiem skóry.
Ale w miarę jak latem włóczyłam się po okolicy, obserwując opalonych ludzi, życzyłam sobie, aby moja skóra znowu miała brązowy kolor, który kojarzy mi się z sukienkami, imprezami na basenie i plaży. Wiedziałam, że ryzyko związane z opalaniem się w promieniach UV nie jest tego warte, więc zaczęłam rozważać inną opcję: opalania się bez słońca.
Zdałam sobie sprawę, że nie wiem zbyt wiele o opalaniu bez słońca – jak się opalać lub jak bezpiecznie będzie ono przebiegać. Skonsultowałam się więc z lekarzem – dermatologiem, aby jak najlepiej zgłębić swoją wiedzę.

Jeżeli wszystko szkodzi – to co wybrac zamiast?

Lekarz potwierdził, że opalanie się w promieniach UV jest  bardzo niebezpieczne. Jest to istotny czynnik ryzyka dla każdego rodzaju raka skóry, a opalanie bez słońca powinno być jedyną możliwością uzyskania brązowego wyglądu.
Usłyszałam, że „nie ma czegoś takiego jak bezpieczna opalenizna UV” i  „zaczerwienienie lub brązowienie skóry pod wpływem słońca jest oznaką uszkodzenia skóry.”
Jednak sytuacja nie jest przegrana. Istnieje możliwość uzyskania pięknego koloru skóry bez jej uszkodzenia i jest to opalenizna dzięki opalaniu natryskowemu!

Opalanie natryskowe – zdrowa zmiana!

Chociaż uzyskanie profesjonalnej opalenizny w sprayu jest częściej wykorzystywane przed dużymi imprezami takimi jak wesele, czy sylwester – to warto korzystać z tego regularnie, zwłaszcza, jeżeli masz tendencję do korzystania z solarium. Zabieg polega na równomiernym spryskiwaniu ciała niemal bezzapachowym sprayem koloryzującym. Efekt takiej opalenizny utrzymuje się aż do 2 tygodni!

Jak i Gdzie?

Najważniejsze jest, aby najpierw dobrze złuszczyć skórę. W przeciwnym razie obszary zrogowaciałej lub zgrubiałej, suchej skóry, takie jak łokcie, kolana, kostki i nadgarstki, mogą nie przyjmować dobrze produktu, albo szybciej ulec wytarciu.
Osoby, które zdecydują się na wizytę u profesjonalisty, tak jak u nas w Esensji – nie muszą martwić się zbytnio o zachowanie specjalnych procedur. Można również dodatkowo wybrać opcję peelingowania ciała przed zabiegiem, albo wykonać taki peeling dzień wcześniej w domu, a do nas przyjść już na sam oprysk.
Masz możliwość wybrania odcienia i jego intensywności. W zależności od tego co wybierzesz – okres „bez mycia ciała” będzie trwał od 2-6 godzin po zabiegu. Jednak nie jest to specjalnie uciążliwe. Możesz także spokojnie założyć swoje ubranie bez obawy o jego pobrudzenie, ponieważ zabieg opryskiwania kończy się specjalnym osuszaniem ciała.

Dziewczyny lubią brąz!

Mam nadzieję, że przekonałam Cię do wybrania zdrowszej opcji na uzyskanie pięknej opalenizny. Dodatkowo może zachęcić Cię fakt, że w Esensji posiadamy najlepszą cenę rynkową w Głogowie 🙂
Życzę Ci dużo słońca!
Esensja.

0 Comments