Esensja Aestetic Clinic & SPA

Cała dobroć Kolagenu!

Co o kolagenie mówi nauka?

Większość badań nad kolagenem koncentruje się na zdrowiu skóry, stawów i kości. I badania te wyglądają bardzo obiecująco! Ponieważ kolagen ulega degradacji, a produkcja spowalnia się wraz z wiekiem, skóra zaczyna wykazywać drobne linie i zmarszczki. Badania udowadniają, że przyjmowanie kolagenu może poprawić nawilżenie, elastyczność, zmarszczki i szorstkość skóry. Kolejną częścią procesu starzenia się – są sztywne stawy. Ponieważ kolagen stanowi część chrząstki w naszych stawach, ta wyściółka rozpada się wraz z wiekiem. Badania pokazują, że kolagen ułatwia przesuwanie się stawów i zmniejsza ból związany z ich uszkodzeniem. Ponadto, spożywanie peptydów kolagenowych wspomaga reakcję gojenia się tkanki kostnej.

Czym właściwie jest kolagen?

  1. Kolagen jest poniekąd klejem, który podtrzymuje wszystkie składniki naszego ciała. W naszym organizmie znajduje się ponad 28 różnych rodzajów kolagenu. Najczęściej spotykane są typy I, II, III.
  2. Kolagen pomaga organizmowi przekazywać impulsy komórkowe. Są to impulsy, które pomagają w stanach zapalnych i naprawie uszkodzonych komórek.
  3. Produkcja kolagenu powoli spada wraz z wiekiem. Jest to tylko część normalnego ludzkiego cyklu starzenia się.
  4. Kolagen to najbardziej obfite białko w naszym organizmie. Jakkolwiek trudno to sobie wyobrazić – stanowi on ponad jedną trzecią naszego całkowitego białka w organizmie.

Najpopularniejsze typy kolagenu:

Typ I

Jest to najczęstszy typ kolagenu, tworzący drobne włókna komórkowe, które pomagają tworzyć ścięgna, więzadła, narządy i skórę. Pomaga również kościom tworzyć się i wspomaga gojenie, utrzymując skórę elastyczną i trzymając tkanki razem, aby zapobiec uszkodzeniom.

Typ II

Kolagen typu 2 radzi sobie z bólem stawów i objawami zapalenia stawów jak nic innego. Pomaga budować chrząstkę i utrzymuje nasze stawy zdrowe i płynnie poruszające się.

Typ III

Podobnie jak typ 1, kolagen typu 3 występuje w naszej skórze, mięśniach i organach. Ten typ składa się z włókien siatkowych i stanowi część macierzy pozakomórkowej, która tworzy nasze organy i skórę. Wzmacnia również naczynia krwionośne w sercu, co oznacza, że niedobór kolagenu typu 3 często prowadzi do pęknięcia.

Co ma witamina C do kolagenu?

Powszechnie wiadomo, że witamina C jest zalecana w celu wzmocnienia układu odpornościowego i zwalczania przeziębień, jednak mniej znanym faktem jest to, że może ona również pobudzać stymulację kolagenową dla zdrowej, młodo wyglądającej skóry.

Z czasem skóra traci elastyczność w wyniku redukcji kolagenu. Przyczynia się do tego wiele czynników, w tym promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza, dym i stres, ponieważ dochodzi do uszkodzeń oksydacyjnych skóry, a wolne rodniki mogą niszczyć zdrowe komórki i tkanki znajdujące się pod jej powierzchnią. Skutki tego typu szkód mogą prowadzić do zaciemnienia skóry, szybszego starzenia, pojawienia się stanu zapalnego, a także załamania się cząsteczek kolagenu i elastyny.

Podczas spożywania żywności i napojów zawierających witaminę C tylko niewielka jej ilość rzeczywiście dociera do skóry. Dlatego warto sięgać po suplementację opartą o witaminę C oraz kosmetyki wzbogacone o jej działanie.
W naszej klinice opracowałyśmy specjalny zabieg – CSIII Collagen Stimulation, który polega na 3-stopniowej, intensywnie nawilżającej kuracji na skórę twarzy, która dzięki aktywności kolagenu zwiększa elastyczność i poprawia strukturę skóry, zapewniając mocniejszą i gładszą cerę, a jego substancjami wspomagającymi są właśnie – witamina C, kolagen pochodzenia morskiego i kwas hialuronowy.

PODSUMOWANIE:

Dostarczanie organizmowi produktów oraz zabiegów zwiększających zawartość kolagenu to świetny sposób, aby pomóc mu pozostać młodym i tętniącym życiem. Koncentrując się na nim zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, można zmaksymalizować wszystkie wspaniałe korzyści płynące z kolagenu w sposób, który działa dla Ciebie.

Dobrym startem jest poddanie się zabiegowi CS III Collagen Stimulation, który obecnie mamy w ofercie w cenie promocyjnej. Wykonanie zabiegu CS III wspiera ochronę skóry przed stresem oksydacyjnym, zapewnia ochronę wodno-lipidową naskórka, pobudza procesy regeneracyjne, intensywnie nawilża, przywraca gładki i napięty wygląd skóry oraz poprawia kontur twarzy.

Pozdrawiam Was Kolagenowo
Wasza Esensja 🙂

0 Comments